تجربه مشاور املاک

.18دسامبر. 2021
۰ نظر
تجربه مشاور املاک

مشاور املاک یکی از شغل های استرس زا و رقابتی در تمامی نقاط دنیا می باشد. این شغل از قدمت چندین ساله برخوردار بوده و برای موفقیت در آن نیازمند کسب تجربه و تلاش و پشتکار فراوان است. این شغل در سرتاسر دنیا بسیار محبوب و پر طرفدار بوده و نیازمند ارتباط گیری خوب با مشتریان می باشد. هر چند برای موفقیت در حوزه مربوط به مشاور املاک تلاش و پشت کار نقش مهمی ایفا می کند ولی به همان اندازه تجربه نیز مهم بوده و یک مشاور املاک با تجربه راحت تر می تواند در مسیر موفقیت در کسب و کار قرار بگیرد. در این مقاله ما به بررسی این نکته پرداخته ایم که تجربه مشاوران املاک چه کمکی به او میکند؟ پس با ما همراه باشید.

مشاور املاک بایستی در زمینه خرید و فروش ملک و مسکن یک سری پارامتر های مشخصی داشته باشد. تجربه مشاور املاک باعث می شود که وی این پارامتر ها را درک کرده و آن را بدست بیاورند. از جمله از این پارامتر ها عبارت اند از کسب اعتبار، اشراف بر بازار مسکن، شناسایی هدف و خواسته ی مشتری، گسترش دانش و معلومات، مشتری مداری، رفتار پویا در تجربه مشاور املاک، جذب مشتریان ثابت، تحلیل نقاط ضعف و قوت، پرداختن به جلوه های بصری، حوصله و دقت، پاسخ گویی به سوالات مشتری و… . در ادامه مقاله به بررسی هر کدام از این پارامتر ها و نقش تجربه مشاور املاک در سطح موفقیت آن می پردازیم.

کسب اعتبار

یکی از مقوله های تجربه مشاور املاک کسب اعتبار است که با استفاده از تجربیات خود به این نتیجه می رسد که در این شغل و بازار رقابتی که وجود دارد اعتبار و شهرت، نقش بسزایی در موفقیت او دارد. از این رو تمام برنامه ریزی های شغلی و کارهایی که انجام می دهد در مسیری است که اعتبار و نام آن را خدشه دار نکند. افرادی که در حوزه مشاور املاک مشغول فعالیت هستند با رعایت نکاتی همچون صداقت، روراستی و نشان دادن خود واقعیشان باعث کسب اعتبار و اطمینان خاطر مشتریان می شوند. شایان ذکر است که افراد تازه وارد باید برای کسب اعتبار و خوش نامی صبر و حوصله کافی بخرج بدهند و این را بدانند که معتبر شدن کار یکی دو روز نبوده و نیازمند تلاشی چندین ساله است.

اشراف بر بازار مسکن

یکی از کمک های شایانی که تجربه مشاور املاک به سراغ دارد، اشراف وی به بازار مسکن می باشد. یک مشاور املاک باتجربه می داند که برای موفقیت در این حوزه بایستی به بازار مسکن اشراف کامل داشته باشد. از سوی دیگر هر چه تجربه یک فرد بیشتر می شود، اشراف وی بر بازار مسکن نیز افزوده می شود. اشراف بر بازار مسکن بدین جهت است که فرد تغییرات بازار مسکن را پیش بینی کرده و از اثرات آن آگاهی کامل داشته باشد. با این کار وی سریع تر از دیگران استراتژی قیمت گذاری را تحلیل کرده و چند گام از رقیبان خود جلوتر می باشد.

شناسایی هدف و خواسته ی مشتری

تجربه مشاور املاک به وی کمک می کند تا در وهله اول هدف و خواسته ی مشتری را دانسته و مواردی از آن قبیل را به مشتری نشان دهند.

 

گسترش دانش و معلومات

تجربه مشاور املاک باعث افزایش دانش و معلومات وی در حوزه املاک و مسکن می شود. با افزایش معلومات فرد از لحاظ زمانی از بسیاری از رقیبان خود سبقت خواهد گرفت و مشتریان بیشتر و بهتری را جذب کرده و از نظر مالی و کاری پیشرفت های سریع تری را تجربه خواهد کرد.

مشتری مداری

از جمله مهم ترین پارامتر های هر شغلی مشتری مداری می باشد. یک مشاور املاک با تجربه نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری دارد. از آنجایی که خرید و فروش ملک و مسکن کار بسیار سخت و زمان گیری است، مشاور املاک بایستی با برقراری درست پل ارتباطی بین فروشنده و خریدار از استرس و دل نگرانی آن ها کاسته و باعث یک معامله اصولی و درست شود. شایان ذکر است که این موضوع در نظر گرفته شود که طبق تجربه، اگر یک مشاور املاک مشتری مداری خوبی داشته باشد، حق الزحمه بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.

 

رفتار پویا در تجربه مشاور املاک

موفقیت در این حوزه به شدت تحت تاثیر پویایی در آن می باشد. تجربه مشاور املاک باعث پویایی وی در این زمینه می شود. منظور از رفتار پویا این است که مشاور املاک به دنبال آن باشد که یک فروشنده و یا یک خریدار دقیقا چه می‌خواهد، توجه به جزئیات بیشتر شانس موفقیت را افزایش می دهد.

جذب مشتریان ثابت

یکی از روش های موفقیتی که مشاور املاک با تجربه مد نظر دارند، جذب مشتری ثابت می باشد. چرا که موفقیت یک مشاور املاک در بازار مسکن رابطه مستقیمی با جذب مشتری ثابت دارد. با جذب مشتری ثابت، فرد می تواند زودتر و بهتر پیشرفت کند. شایان ذکر است که جذب مشتری ثابت کاری بسیار دشوار بوده و احتمال دارد حتی بعد از چندین سال کار در بازار، نتوان مشتری های ثابتی را جذب کرد. جذب مشتری ثابت علاوه بر سود دهی که دارد باعث افزایش اعتماد به نفس مشاور املاک می شود.

 

تحلیل نقاط ضعف و قوت

یک مشاور املاک با تجربه، با روش آزمون و خطا نقاط قوت و ضعف خود را بدست آورده و با تحلیل و آنالیز مناسب آن سعی در پیشرفت و موفقیت دارد. یک مشاور املاک با تجربه می داند که هر چقدر تجربه بیشتری داشته باشد باز هم ممکن است که دچار اشتباهاتی شده و این اشتباهات در نهایت شکست وی را رقم بزند. از این رو سعی دارند اشتباهات خود را مدام دانسته و آن ها را رفع کنند. از جمله مهم ترین نقاط ضعف هر مشاور املاکی عدم پاسخگویی به نیاز مشتری، واکنش ضعیف نسبت به تقاضاها، ندانستن اینکه چه باید بگویید و … می باشد.

 

پرداختن به جلوه های بصری

وقتی شخصی به یک بنگاه مشاور املاک مراجعه می کند؛ فضا و دکوراسیون داخلی بنگاه تاثیر بسزایی در جلب اعتماد مشتری دارد. مشاور املاک با تجربه این نکته رو کاملا دانسته و به همین خاطر به فضا سازی و دکوراسیون بنگاه خود به خوبی رسیدگی می کنند.

حوصله و دقت

یک مشاور املاک با تجربه به خوبی می داند که برای جلب اعتماد و رضایت مشتری باید حوصله به خرج دهد. چه بسیار افرادی که به دلیل صرف وقت زیاد برای هر مشتری اطمینان سایر افراد را بدست آورده و از خوش نامی و اعتبار زیادی برخوردار گشته اند. از این رو هر چقدر تجربه یک فرد در حوزه مشاور املاک بیشتر شود، به همان مقدار صبر و حوصله وی نیز در رابطه با پاسخ گویی به سوالات مشتری بیشتر و بیشتر می شود.

پاسخ گویی به سوالات مشتری

واقعیت این است که کار خرید و فروش مسکن و ملک کار بسیار سنگین و پر فشاری است. از این رو ممکن است سوالات و شبهات زیادی را برای هر فردی که قصد خرید و فروش آن را دارد ایجاد کند. تجربه مشاور املاک باعث می شود که وی به طور کامل به سوالات مشتریان خود پاسخ داده و اطمینان آن ها را بدست بیاورد.

سخن پایانی

در واقع مشاور املاک یک شغل بسیار سخت و پر تقاضایی می باشد. از این رو افرادی که در این حوزه فعالیت دارند بایستی توانایی های مختلفی را بدست آورده و آن ها را تقویت کنند. هر چقدر تجربه مشاور املاک بیشتر شود به توانایی هایی که کسب می کند نیز افزوده می شود. از این رو می توان گفت کسب تجربه تاثیر مستقیمی بر موفقیت آن ها خواهد داشت.

مهم ترین پارامتری که مشاورین املاک با تجربه به تازه کارها توصیه می کنند کسب اعتماد و خوش نامی می باشد. این ویژگی طی چندین و چند سال کار صادقانه و روراستی با مشتری کسب می شود. به غیر از خوش نامی وکسب اعتماد، توانایی های دیگری نظیر نحوه ی برخورد با مشتری، وقت گذاشتن برای مشتری، پاسخ دقیق و بدون شبهه به مشتری و… جز توانایی هایی است که یک مشاور املاک با تجربه از آن برخوردار می باشد.

پیام بگذارید