چند نکته کلیدی در زمان خرید سوله

.16نوامبر. 2021
۰ نظر

اگر قصد ایجاد کسب وکار برای خودتان را دارید باید ابتدا با برنامه ریزی دقیق تمامی مراحل کار را مشخص نمایید. کلیدی ترین نکته در راه اندازی کسب و کار برای فعالیت های تولیدی ، انتخاب یک مکان به عنوان کارگاه  می باشد. کارگاه و یا کارخانه نیازمند یک سوله است که قطعا برای شروع کسب و کار تان باید ابتدا اقدام به خرید سوله کنید.در این مرحله ممکن است سوالاتی از جمله خرید سوله چگونه انجام می شود؟ و یا  انتخاب سوله برچه اساس و نوع فعالیتی صورت می گیرد ذهن شما را درگیر  کند. درادامه این بخش قصد داریم نکاتی در رابطه با خرید سوله بیان کنیم.

نکات مهم و کلیدی در خرید سوله

اطلاع  داشتن از  قوانین و مجوز ها :

اگر قصد  دارید سوله بخرید ، ابتدا بهتر است تمامی مجوزها و محدودیت هایی که در منطقه مد نظرتان  برای خرید سوله وجود دارد را به دقت بررسی کنید. به عنوان مثال ممکن است فعالیت شما دارای آلودگی صوتی و یا محیطی  باشد، در نتیجه باید امکان صدور مجوز در آن منطقه و رضایت  همسایگان  را نیز درنظر بگیرید.

خرید سوله

اندازه و ابعاد سوله :

یک نکته مهم در خرید سوله ، توجه به اندازه  و ابعاد آن می باشد. سوله ها در اندازه های مختلفی وجود دارند. و شما باید با در نظر گرفتن  فعالیت خود اندازه ای را که می خواهید تعیین کنید یعنی اینکه  که قصد ذخیره چه مقدار کالا را دارید  و یا تجهیزات تولید در سوله چه  مقدار فضایی  را اشغال خواهد کرد.

توجه به دفترچه محاسبات و پایه سوله :

از مهم ترین مواردی که در خرید سوله باید آن را از فروشنده دریافت کنید دفترچه محاسبات سوله می باشد.چرا که  همه ی  دستورالعمل های فونداسیون معمولا در دفترچه محاسبات وجود دارد. با در دست داشتن و مطالعه ی  دفترچه مذکور می توانید تمامی امور فنی و نکات استاندارد بکار برده شده در ساخت سوله  را بررسی نمایید.اگر سوله مد نظر شما فاقد دفترچه باشد حتما پیش  از خرید از یک  فرد کارشناس مشاوره بگیرید.

مصالح به کار گرفته شده  در سوله :

همانطور که پیش تر اشاره کردیم ، توجه داشتن به دفترچه محاسبات سوله در هنگام خرید و معامله  حائز اهمیت  می باشد. که بهتر است از یک فرد متخصص و کاربلد برای خرید سوله  مشاوره بگیرید تا مصالح به کار رفته در سوله و نحوه ساخت را به دقت بررسی کند و با دقت و آگاهی بیشتری برای  خرید سوله اقدام نمایید.

توجه به پوشش دیواره ها و سقف:

معمولا در سقف و دیواره های سوله ساندویچ پنل سقفی و دیواری از نوع پلی اورتان، ورق گالوانیزه ساده یا رنگی و آلوزینک بکار گرفته می شود.

که اگر بخواهید اطلاعاتی بیشتری نسبت به ساندویچ پانل ها داشته باشید باید اینگونه گفت که:ساندویچ پانل  ها از دو لایه ورق فلزی تشکیل شده اند که میان شان  عایق هایی چون پلی اورتان، پشم سنگ یا XPS تعبیه شده است . این عایق ها دارای  ضخامت های مختلفی هستند و با توجه به این که این صفحات دو لایه هستند، می توان گفت که دیوارها و سقف هایی که با این روش ساخته می شوند، از کیفیت و ایمنی بالایی نیز برخوردار هستند.

امنیت منطقه:

توجه به امنیت منطقه در خرید سوله، نکته ی بسیار مهمی می باشد، چراکه تجهیزات و مواد اولیه ای که در سوله ها وجود دارد، بخش قابل توجهی از سرمایه شما می باشد. انتخاب و خرید سوله در شهرک های صنعتی معتبر می تواند تا حد زیادی خیالتان را از بابت امنیت راحت کند.حال ما در این مقاله یکی از بهترین شهرک های صنعتی تهران را به شما معرفی میکنیم.

بیشتر بخوانید:نکات مهم در رهن و اجاره سوله یا کارگاه

معرفی و دلایل سرمایه گذاری(خرید سوله،کارگاه،زمین) در منطقه چهاردانگه 

چهاردانگه شهرکی در استان تهران می باشد که تعداد جمعت آن به ۵۶ هزار نفر می رسد و یکی از شهرک های قدیمی در اسلامشهر می باشد. شهرک چهاردانگه  طی سالیان گذشته، تولید و فروش انواع کالا های مختلف را آغاز نمود. کالا های تولید شده، با کیفیت بالا  ، قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه ایی  که داشتند، موجب  پر آوازه شدن نام این شهرک شدند. امروزه افراد زیادی به عنوان تولید کننده و یا فروشنده کالاهای مختلف و یا سرمایه گذاری از طریق زمین و آپارتمان در این شهرک فعالیت می کنند.

با همین روند روز به روز بر ارزش این شهرک افزوده شده و به تدریج  قیمت خانه، زمین ، مغازه، کارگاه های تولیدی و … نسبت به سالیان گذشته چندین برابر گشته است. با رونق اقتصادی در این شهرک، تمایل افراد برای تاسیس کارگاه، تولیدی، مغازه و فروشگاه و درنتیجه سرمایه گذاری در این منطقه افزایش یافته است.

با بررسی عوامل مختلفی که پیشتر اشاره کردیم  می توان دریافت که یکی از راه های سرمایه گذاری بدون ریسک و پر سود،  سرمایه گذاری با خریدسوله، زمین یا آپارتمان در چهاردانگه می باشد. این روش از سرمایه گذاری در این شهرک، توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است.

سال های زیادی است که  شهرک چهاردانگه با اسم شهرک صنعتی تجاری چهاردانگه شناخته می شد، و بازاریان و تولید کنندگان  بیشتر جمعیت این شهرک را تشکیل می دادند، به این معنی که جمعیت  ساکن این شهرک بسیار کم بود و بیشتر  تولید کنندگان، مغازه داران و کارگران،از شهر های نزدیک به این شهرک آمده و زمان تمام شدن تایم کاری شان به شهر و خانه خود بازمی گشتند.

امروزه با بررسی بازار، و خرید و فروش محصولات  چهاردانگه می توان دریافت که سرمایه گذاری با خرید خانه یا آپارتمان  در این شهرک ، یک تصمیم هوشمندانه می باشد.

پایین بودن قیمت زمین و مایحتاج زندگی، در چهاردانگه نسبت به شهر های دیگر خصوصا تهران، موجب شد تا انسان هایی که  در بازار چهاردانگه فعالیت داشتند  تصمیم به خرید خانه و آپارتمان در این شهرک بگیرند. با این وجود که امروزه  درصد سکونت در چهاردانگه بسیار افزایش یافته ، اما همچنان قابل سکونت است. با بررسی روند بازار، می توان دریافت که بازار کار و حجم تولیدات ومشتریان روز به روز بیشتر نیز خواهد شد، از این رو در طی سالهای آینده انسان های بیشتری تصمیم به زندگی در این شهرک می گیرند.

پیام بگذارید