شهرک صنعتی چهاردانگه تهران

.5آوریل. 2022
۰ نظر
چهاردانگه تهران

اگرتصمیم به خرید کابینت، مبل، میز غذاخوری، میز تلویزیون و بسیاری اثاثیه دیگر منزل گرفته باشید، بدون شک اسم چهاردانگه تهران نیز به گوش شما خورده است. چهار دانگه یکی از شهرهای پر رفت و آمد تهران است و یکی از بازارهای خوش نام این استان نیز به شمار می رود. عمده شهرت چهاردانگه تهران به خاطر بازار مبل و کابینت آن است؛ اما چهاردانگه کجاست و چرا تا این حد شهرت پیدا کرده است؟  قیمت ها در این منطقه به چه شکلی است؟ جواب این سؤالات و بسیاری سؤالات دیگر را در ادامه مطلب با هم جستجو خواهیم کرد.

چهاردانگه کجاست؟

چهاردانگه در شهرستان اسلامشهر استان تهران قرار دارد.چهاردانگه شهری با حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی شهر تهران واقع شده است.البته جمعیت اندک آن گویای این مسئله است که این شهر بیشتر یک شهر صنعتی و تجاری به شمار می رود و بخش مسکونی آن به نسبت بخش های دیگر رونق کمتری دارد.چهاردانگه تهران در قدیم روستا بوده است. بخش مرکزی آن به قلعه شهرت دارد. دلیل آن نیز دیوارهای بزرگ اطراف شهر است که در گذشته برای جلوگیری از ورود راهزنان به داخل شهر می کشیدند.این شهر که از قدمت بالایی برخوردار است دارای دو شهرک صنعتی است.

چهاردانگه تهران از تولیدی‌های بسیاری برخوردار است. شهر چهاردانگه شامل شهرک گلشهر، مطهری، قدس، ناصریه، حسین‌آباد، علی آباد، پشم‌بافی، کوی جهان، قاسم‌آباد، کاظم‌آباد و … می‌باشد.

شرکت‌های صنعتی ایران خودرو دیزل، سدید، کیان‌تایر، لوله‌سازی، سینجرگاز، یاران و شرکت‌های متعدد دیگر در این شهر مشغول کار هستند.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری و تغییر نیازهای مشتری ها، کارخانه های تولیدی برای جذب مشتری و حفظ حالت رقابتی با شرکت های رقیب در فروش سوله و خرید سوله در شهرک صنعتی چهاردانگه، علاوه بر داشتن نیروهای اجرایی قوی باید نیروهای مشاور متخصص در امر فروش سوله و خرید سوله در شهرک صنعتی چهاردانگه را داشته باشند.

محصولات شاخص چهاردانگه

همان طور که عنوان شد، چهاردانگه تهران یک شهر صنعتی و تجاری به شمار می رود. به همین خاطر افراد زیادی برای خرید یا سفارش محصولات به این شهر مراجعه می کنند. همین عامل باعث شده که شهر رونق فراوانی گرفته و صنایع و فروشندگان زیادی برای تولید و عرضه محصولات خود به این شهر مراجعه کنند.

صنایع چوب و کابینت سازی چهاردانگه

هنگامی که یک صنعت خاص به یک محدوده کوچک منعطف می شود، پیش نیازهای آن نیز کم کم گرد آن جمع می شوند. مبل و کابیت یکی از پرشمارترین محصولات این شهر هستند. چوب نیز جزو اصلی ترین مصالح در تولید این دو محصول است. به همین دلیل صنعت چوب در این شهر بسیار پر رونق است.به شکلی که تهیه، تولید و فروش کابینت و مبل از مراحل ابتدایی تا انتها در همین منطقه انجام می شود.

کابینت سازی چهاردانگه تهران

یکی  از محصولاتی که در چهاردانگه به وفور یافت می شود، مبل است. تولید و فروش مبل در این بازار به حدی زیاد است که برخی چهاردانگه را با عنوان «بازار مبل چهاردانگه» می شناسند در ادامه به توضیح این مبحث میپردازیم.

بازار مبل چهاردانگه تهران:

یکی دیگر از نام‌های چهاردانگه تهران، بازار مبل چهاردانگه است. این مسئله به این دلیل است که بازار مبل این شهر را می توان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مبل ایران به شمار آورد. تنوع طرح و رنگ مبلمان چهاردانگه بدون شک باعث می شود که شما دست خالی از آنجا خارج نشوید.

بازار مبل چهاردانگه تهران

تفاوت قیمت در چهاردانگه به چه دلیل است؟

اگر قیمت های چهاردانگه تهران را با دیگر بازارهای کابینت و مبل تهران مقایسه کنید، متعجب خواهید شد. قیمت ها در این شهر به طرز شگفت انگیزی پایین است. برای مثال، بازار مبل یافت آباد که فاصله زیادی با چهاردانگه ندارد، قیمت های بسیار بالاتری دارد.

اغلب با تفاوت قیمت چهاردانگه با دیگر بازارها به این نتیجه می رسیم که کیفیت محصولات چهاردانگه تهران پایین است؛ اما این طور نیست. ۳دلیل عمده برای پایین بودن قیمت محصولات در چهاردانگه وجود دارد:

هزینه کمتر زندگی در چهاردانگه

رقابت سخت چهاردانگه

تراکم صنایع مرتبط

اگر تولید کننده محصول هستید یا به دنبال شغلی در حوزه تولید مبلمان، تولید کابینت و …. می گردید می توانید به چهاردانگه برای موارد مختلفی مراجعه کنید. برای مثال اگر تولیدکننده ورق های ام دی اف هستید احتمالا برای خرید روکش پی وی سی لازم است به این منطقه سری بزنید. اگر یک فرد معمولی هستید هم می توانید برای سفارش کابینت، مبلمان، یا خرید این موارد به بازار چهاردانگه مراجعه کنید. این بازار درشهرک صنعتی چهاردانگه قرار دارد.

کلام آخر :با توجه به اطلاعات داده شده شما میتوانید در این منطقه به فعالیت های مختلفی بپردازید و کسب وکار هایی مرتبط با محیط این منطقه را برای خود راه اندازی کنید.

پیام بگذارید