مشاوره برای خرید زمین

.13نوامبر. 2021
۰ نظر
خرید زمین

امروزه موضوع رکود بازار مسکن یکی از نگران کننده ترین مباحث  می باشد که موجب  نگرانی بسیاری از افرادی که ، قصد خرید و سرمایه گذاری  روی زمین و مسکن دارند،شده است.

برای اینکه با دیدگاه بهتری نسبت به خرید زمین اقدام کنید و مشکلی برای شما و سرمایه گذاری تان پیش نیاید.ضروری است که با موضوعات و نکاتی در این مورد آشنا باشید.

در این بخش قصد داریم نکات و مباحث مهمی را که هر فرد باید پیش از خرید زمین با آن ها آشنا باشد را بیان کنیم.

 یکی از رایج ترین سرمایه گذاری هایی که امروزه صورت می گیرد سرمایه ‌گذاری بر روی ملک می باشد.چراکه اولین راهکاری که به ذهن افراد برای استفاده از سرمایه خود می رسد  خرید زمین است تا بتوانند در صورت افزایش قیمت به علت تورم و تحولات اقتصادی سود خوبی بکنند.

بازار مسکن در اغلب مواقع پا به پای تورم افزایش قیمت پیدا می کند؛ خصوصا امروزه که تورم بسیار زیاد است.اما نکات و فاکتور هایی  برای افرادی  که به تازگی قصد دارند وارد  این بازار شوند وجود دارد تا بتوانند با کمترین ضرر سرمایه گذاری شان را  در بازار خرید و فروش زمین انجام دهند.

مدیریت بودجه برای سرمایه گذاری در خرید زمین

اولین و مهم ترین نکته ایی  که باید  دررابطه با این موضوع رعایت کنید؛ عدم خرید خانه و زمین با قرض و بدهی می باشد .  مدیریت بودجه ی فرد  یکی از نکات مهم و کلیدی است و بهتر است تا زمانی که  پول نقد و کافی برای خرید زمین داشته باشید صبر کنید.در صورتی هم که قصد گرفتن وام مسکن دارید مطمعن باشید که می توانید از عهده ی پرداخت آن بربیایید.و این اندیشه که هزینه خرید با اجاره دادن خانه تامین می شود را از فکرتان بیرون کنید.

این تفکر به دو دلیل اشتباه است چراکه بدون هزینه کردن نمی توان خانه ایی را دست مستاجر سپرد و موضوع دوم اینکه ممکن است زمان زیادی مستاجر برای خانه شما پیدا نشود و این خرید خانه و سرمایه گذاری شما به شکست بزرگی  تبدیل گردد.

بیشتر بدانید:خرید زمین در چهاردانگه

در نظر داشتن  همه هزینه های ممکن برای سرمایه گذاری بر روی زمین

باید پیش از خرید و سرمایه گذاری تمامی هزینه های جانبی اعم از: هزینه ی تعمیرات ، مالیات،عوارض و …را در نظر بگیرید چرا که ممکن است این عوامل  باعث شود به کمبود بودجه برخورد کنید.

علاوه بر تمامی این موضوع ها خرید زمین و سرمایه گذاری انرژی و وقت زیادی از شما خواهد گرفت و ممکن است با موضوعاتی روبرو شوید که فکرش را هم نمی کردید. در نتیجه ضروری است  تا پیش ازخرید زمین و تمامی موارد و هزینه های جانبی را نیز بررسی کنید.

ابتدا بهتر است با سرمایه‌ گذاری‌های کوچک آغاز کنید.

برای اینکه در زمینه املاک  شروع به سرمایه ‌گذاری کنید حتما لازم نیست که تمامی بودجه تان را  برای خرید چند واحد خانه‌ ی بزرگ و یا زمینی با متراژ بالا صرف کنید. به عنوان مثال  می ‌توانید یک  واحد آپارتمان دو طبقه یا دوبلکس  خریداری نمایید که دریک  طبقه اش خودتان ساکن شوید و طبقه ی دیگر را اجاره دهید.

چه زمانی بازار املاک افول و چه زمانی صعود می‌کند؟

اغلب  مردم بخصوص مردم  ایران بر این باور اند که اطمینانی  به بازار املاک نیست و  قیمت املاک در نهایت پایین آمده و خواهد شکست. طبق آمار گفته شده  حدود ۵۸ درصد از مردم بر این باور اند که  که حباب قیمت‌ های نجومی زمین  تا سال های آتی خواهد شکست و قیمت‌ها نزدیک تر به ارزش اصلی ملک خواهد شد. اما با این حساب  هنوز اغلب مردم مطمئن نیستند که آیا زمان مناسبی برای خرید خانه و زمین است یا خیر؟

پیام بگذارید