بازارمسکن

.17آوریل. 2022
۰ نظر
بازارمسکن

امروزه بازارمسکن که به یکی از برترین بازارهای کشور تبدیل شده است به دلیل مصرفی بودن آن برای افراد،شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری داشته ومورد استقبال مردم قرار گرفته است‌نکته ای که در زمان ورود به بازار سرمایه باید به آن توجه داشت شرایط بازارونوع سود دهی آن می باشد.بقدری که می بایست به نکات زیر توجه کردوآن هارا در نظر داشت تا با دیدگاهی مناسب سرمایه گذاری کردتا با انتخابی بهتر ومناسب ترسود بالاتری را رقم زد.

_بازارمسکن یک بازار مولد بوده و به همین سبب یکی از بهترین بازارها برای سرمایه گذاری می باشد.

_سرمایه گذاری در بازار مسکن برای رسیدن به سوددهی نیاز به گذشت زمان دارد و به عبارتی بلند مدت می باشد.

_بهترین موقع برای ورود به بازارمسکن زمان رکود بازار می باشد.

_بازارمسکن به سبب مصرفی بودن آن، همیشه با استقبال نسبتا خوبی برخوردار بوده و هست.

_انتخاب نوع ملک و خرید در این بازار می تواند شرایط متفاوتی را فراهم آورد. لذا برای این منظور بسته به هدف خود می بایست بررسی کنید که آینده کدام مسکن ها بهتر است؟ و یا بررسی کنید که خرید زمین بهتر است یا آپارتمان؟

_خانه های کلنگی یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری می باشند.

_انتخاب نوع معامله نیز برای داشتن شرایط بهتر می تواند موثر باشد. لذا بسته به شرایط مالی خود می توانید بر روی املاک آماده خرید و فروش و یا فایل های موجود برای پیشفروش مسکن سرمایه گذاری کنید.

مناطق مختلف تهران و شرایط آن ها

تهران دارای۲۲ منطقه مختلف میباشد که هرکدام از آن ها دارای شرایط متفاوتی به لحاظ کیفیت آب وهوا،شلوغی،قیمت،رشد منطقه و..میباشد.دربسیاری ازمناطق تهران به سبب قرارگرفتن بعضی اماکن وبرخورداری آن منطقه از امکانات رفاهی،شرایط زندگی وامکانات آن منطقه را مورد ارزیابی قرار دهند مانند:انتخاب منطقه سکونت و یا سرمایه گذاری درآن منطقه که از نظرآب وهوا،فرهنگ مردم وامکانات شهری در درجه بالایی قرار دارند معمولا از قیمت های بالایی برخوردارهستندوبه طور معمول روند خرید و فروش آن ها به مراتب بهتر وسریعتر از دیگر مناطق پیش میرود.

بررسی مناطق مختلف تهران از نظر کیفیت آب و هوا

مناطق مختلف تهران به سبب موقعیت قرارگیری آن ها شرایط متفاوتی را دارند. کیفیت آب و هوای مناطق مختلف به عوامل متفاوتی بستگی داشته و از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_موقعیت قرارگیری منطقه در نقاط مختلف شهر

_سرعت و جهت باد

_نزدیکی به رشته کوه ها

_ارتفاع منطقه

_میزان ترافیک و تردد مردم

_وسعت فضاهای سبز

_میزان بارندگی و تغییرات جوی

_وضعیت لایه‌های مختلف جو

بر اساس معیار های گفته شده و همچنین نتایج بدست آمده از ایستگاه های هواشناسی آلوده ترین منطقه تهران در جنوبی ترین قسمت شهر واقع شده و به منطقه ۲۰تهران نسبت داده می شود. این منطقه مربوط به شهر ری و حومه حرم شاه عبدالعظیم می باشد که به دلایلی از جمله ترافیک بالا، قرارگیری صنایع مختلف در این منطقه، کمبود فضاهای سبز و… کیفیت هوای آن مطلوب نبوده و به عنوان آلوده ترین منطقه تهران شناخته می شود.

بعدازمنطقه ۲۰ تهران منطقه ۱۵ که همان محدوده شهرک افسریه وحومه آن میشود را میتوان  دومین منطقه آلوده تهران ذکر کرداین منطقه به سبب افزایش جمعیتی که در سال های اخیر تجربه کرده است کیفیت هوای نامناسبی را تجربه می کند.

درمیان ۲۲ منطقه تهران منطقه ۱۱ که در موقعیت مرکزی شهر و قرار گیری بسیاری از اماکن سیاسی،تجاری،بازار های تخصصی وهمچنین دانشگاه ها هست شاهد تردد و رفت آمد های بسیاری می باشد که شرایط آب و هوایی نامناسبی را برای این منطقه رقم زده است

در مجموع می توان اینگونه بیان کرد که مناطق ۲۰، ۱۵ و۱۱ به عنوان آلوده ترین مناطق پایتخت شرایط مناسبی برای زندگی ندارند.

اما مناطق ۱،۳،۵را میتوان بهترین مناطق تهران نام بردچرا که این مناطق به سبب وسعت بالای فضای سبز در منطقه و جمعیت کمتر، کیفیت هوای مطلوبی را تجربه می کنند. این مناطق که در شمال شهر تهران قرار دارند، شرایط مناسبی برای زندگی داشته و جزء گران ترین و یا پرطرفدارترین مناطق تهران به شمار می روند.

بررسی مناطق مختلف تهران از نظر رشد منطقه

این معیار برای انتخاب منطقه در زمان خرید یکی از مواردی است که دو جنبه متفاوت را شامل می شود. به این صورت که مناطقی که دارای رشد بالاتری هستند از نظر امکانات زندگی شرایط بهتری دارند. این مناطق دارای مراکز رفاهی و تفریحی و همچنین خدمات شهری بهتری بوده و لذا ساکنین این مناطق آسایش بیشتری را تجربه می کنند. اما در مقابل می توان از جنبه سرمایه گذاری به موضوع نگاه کرد. به این صورت که مناطق رو به رشد برای سرمایه گذاری گزینه های مناسب تری می باشند. چرا که به سبب امکانات پایین تر قیمت های پایین تری دارند اما به سبب رشد و توسعه ای که در آینده برای آن ها پیش بینی می شود، با افزایش قیمت مواجه خواهند شد و سود بالاتری را فراهم می کنند.

برای سرمایه گذاری مناسب در بازارمسکن چه معیار هایی اهمیت می یابد؟

از جمله عوامل موثر بر سود حاصل از سرمایه گذاری در بازارمسکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازارمسکن_میزان سرمایه وبودجه

_نوع سرمایه گذاری و فعالیت فرد در بازارمسکن مانند ساخت و ساز، خرید و فروش ملک، خرید با هدف سکونت

_ نوع ملک خریداری شده مانند زمین، خانه های کلنگی، واحد های آپارتمانی

_منطقه مورد نظر و میزان رشد آن زمان خرید و فروش و فعالیت در بازار

 

بهترین مناطق تهران برای سرمایه گذاری

برای ارزیابی مناطق مختلف تهران به منظور سرمایه گذاری مناسب می بایست ابتدا به دیگر گزینه های موثر در انتخاب فرد توجه کرد. به عنوان مثال اگر فردی قصد خرید زمین داشته و بخواهد از این راه در بازارمسکن فعالت داشته باشد می بایست بسته به نیاز وی مناطق را مورد ارزیابی قرار داد. اما اگر فردی همزمان با سرمایه گذاری قصد سکونت در ملک را داشته باشد شرایط متفاوت شده و می بایست به گونه ای دیگر بررسی های لازم را انجام داد.

بهترین مناطق تهران برای ساخت و ساز

می توان به ترتیب مناطق ۲، ۶، ۵، ۴، ۸، ۷ و منطقه ۲۲ تهران را به عنوان پر سود ترین مناطق برای ساخت و ساز مسکن اعلام کرد. در میان این مناطق، منطقه ۲۲ تهران به سبب شرایط موجود از نظر جاذبه های منطقه و نوساز بودن آن، امید های بسیاری برای پیشرفت و توسعه را در خود جای داده و می تواند گزینه بسیار خوبی برای ساخت و ساز باشد.

پیام بگذارید