مشاوره امور ثبتی شهرداری

.13سپتامبر. 2021
۳ دیدگاه ها
امور ثبتی

امور ثبتی

امور ثبتی به فعالیت‌های حقوقی و قانونی می گویند که هدف از ایجاد و گسترش آن‌ها رسیدگی به دعاوی ثبتی می باشد.در ادامه مقاله  املاک آسمان به توضیح بیشتر امور ثبتی شهرداری پرداخته ، پس با ما همراه باشید.

امور ثبتی شهرداری شامل چندین بخش مختلف و مجزا از جمله، صدور گواهی پایان کار، شناسنامه فنی ساختمان، تبدیل واحد های مختلف شش دانگ، قرار داد نویسی، تبدیل سند مشاع به سند شش دانگ، اخذ مجوز ساخت و … می باشد.

امور ثبتی شهرداری زمینه های مختلفی داشته و از تنوع زیادی برخوردار هستند بدین سبب ما سعی کردیم سه تا از مهم ترین این امور را بررسی کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

گواهی پایان کار

این مورد یکی از ضرورری ترین برگه های ارائه شده از طرف شهرداری می باشد. چرا که برای هر ساخت و سازی پس از اتمام بایستی گواهی پایان کار صادر شود. این گواهی به معنای ساخت درست و اصولی و در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده می باشد.

برای اخذ گواهی، بهتر است در ابتدا تمامی مدارک خود و ساختمان را جمع آوری کرده و به شهرداری ارائه دهید. پس از ارائه مدارک برای شما پرونده ای تشکیل شده و بازرسان و ناظران پس از بررسی های لازم و در صورت قانونی بودن ساخت و ساز شما آن را تایید کرده و گواهی پایان کار صادر می شود.

نکاتی که باید توجه کنید این است که این گواهی برای فروش ملک و … بسیار ضروری بوده و بهترین کار آن است که ابتدا خانه را طبق قوانین وضع شده ساخته و سپس مدارک خود را کاملا به شهرداری ارائه دهید. در آخر نیز توصیه می کنیم بلافاصله بعد از تمام شدن عملیات ساخت و ساز، به اخذ این گواهی اقدام کنید.

تبدیل سند مشاع به شش دنگ

برای این کار بهتر است ابتدا بین تمامی شریکان توافق کرده و پس از اطمینان از توافق به یک دفتر ثبتی بروید. در دفتر ثبتی قرار دادی بین تمام مالکان شکل گرفته و ملک به صورت تعیین شده و قراردادی تقسیم می شود. پس از آن می توانید سند شش دنگ خود را تحویل بگیرید. توصیه می کنیم قبل از رفتن به دفتر ثبت، حتما تمام شرکا جمع شده و همه ی شرایط صحبت شود و پس از اطمینان خاطر از توافق همه، اقدام به کار های اداری کنید.

اخذ گواهی کار

قبل از شروع کار حتما بایستی این گواهی را دریافت کنید. اخذ گواهی کار، فرایند نسبتا طولانی دارد. در نتیجه اگر حوصله سر و کله زدن با ماموران شهرداری را ندارید، پیشنهاد ما به شما این است که وکیلی را به جای خود تعیین کنید تا او کارهای مروبط به شما را انجام دهد. و به دلیل طولانی بودن مراحل، هر مرحله را به طور دقیق فهمیده و به طور کامل شرایط بیان شده را محیا کنید. چرا که رد شدن در هریک از مراحل اتلاف وقت و انرژی زیادی را در پی خواهد داشت.

سخن پایانی

امور ثبتی شهرداری، از زمینه و تعداد زیادی مراحل برخوردار است. برخی از این امور آسان بوده و در چند ساعت قابل حل هستند،اما برخی دیگر از امور ثبتی قوانین و قواعد خاص خود را داشته و پروسه آن زمان بر است.

شما می توانید با تحقیق بررسی کامل نسبت به امور ثبتی خود از طریق اینترنت یا خود ماموران و کارشناسان شهرداری، به طی کردن مراحل اقدام کنید. همچنین برای بهتر و سریع تر تمام شدن کارهای امور ثبتی می توانید از یک وکیل کمک گرفته و با وی مشورت کنید. حتی برای راحتی بیشتر می توانید به یک نفر وکالت داده و تمام کار ها را به او بسپارید. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

۳ دیدگاه ها

  1. […] مراحل اداری که در حین ساخت باید انجام شود بهتر است از مشاوره امور ثبتی شهرداری کمک بگیرین زیرا اگر شما تنها به دنبال انجام مراحل […]

پیام بگذارید