اجاره آپارتمان با قیمت مناسب در تهران

.24سپتامبر. 2021
۱ دیدگاه
اجاره آپارتمان

اجاره آپارتمان در تهران

در سال های اخیر با افزایش نجومی قیمت مسکن بسیاری از افرادی که اجاره نشین بودند و قصد خرید خانه داشتند تا حدودی نا امید شده اند و روزهای پر چالشی را سپری می کنند و  به دنبال اجاره کردن آپارتمان در سایر محله ها با قیمت مناسب تری هستند.بطور کلی خرید و یا اجاره آپارتمان داخل یا اطراف شهر ، کاری نسبتا دشوار و زمان بر است. مخصوصا اگر بخواهید آپارتمانی با قیمت مناسب اجاره کنید، هزینه‌ های رهن کامل و اجاره ماهانه بسیار بالا می باشد.

اگر قصد خرید یا اجاره  آپارتمانی دارید باید زمان زیادی را صرف جستجو و یافتن منزل مورد نظرتان کنید تا بتوانید در نهایت آپارتمان مورد نظر خود را با قیمت مناسب اجاره نمایید. لازمه ی این کارها یک برنامه‌ ریزی اصولی می باشد.

بطور کلی خرید یا اجاره آپارتمان داخل شهر یا اجاره کل آپارتمان ممکن است ماه ها طول بکشد. علاوه بر آن نیز یافتن  آپارتمان در شهر با قیمت مناسب، کار ساده ‌ای نیست، اما اگرطبق برنامه پیش بروید این پروسه وقت کمتری از شما می گیرد.در این مقاله قصد داریم مطالبی در مورد اجاره آپارتمان با قیمت مناسب بیان کنیم.پس تا انتها همراه ما باشید.

قدم اول در اجاره کردن آپارتمان مقدار بودجه می باشد پس از مشخص کردن  بودجه مالی برای اجاره آپارتمان حتماً باید برای بررسی گزینه‌های اجاره  شخصاً اقدام نمایید.

برای انتخاب و اجاره آپارتمان چه داخل و چه خارج شهر به جستجوی اصولی نیاز دارید. مراحلی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید زمان خود را مدیریت کنید. و برای اینکه انرژی زیادی مصرف نکنید و به زودی خسته نشوید، به یک راهنمای کاربردی نیاز خواهید داشت.

از اصلی ترین و مهم ‌ترین نکات در خرید یا اجاره  آپارتمان قیمت آن می باشد. برخی از افراد به دنبال خرید یا اجاره آپارتمان‌های ارزان قیمت هستند و برخی دیگر کمتر به این موضوع توجه می ‌کنند و بیشتر در نظر دارند که در بهترین نقطه شهر، آپارتمان را خریداری  یا اجاره نمایند.

هر منطقه  ایی که بخواهید در آنجا آپارتمانی اجاره کنید دارای قیمت مشخصی  به ازای هر متر مربع آپارتمان می باشد.پس باید از قیمت های هر منطقه ایی که برای اجاره  آپارتمان مد نظرتان است اطلاع داشته باشید.

راهنمای اجاره آپارتمان

اگر بخواهید آپارتمان اجاره ایی با قیمت مناسب پیدا کنید باید بسیار تحقیق کنید و از قیمت هر منطقه آگاه باشید.برای این کار می توان از چند طریق اقدام کرد.

– بنگاه و املاک  خانه یابی : این بنگاه ها به راحتی در دسترس شما قرار دارند  و علاوه بر جویای قیمت شدن می توانید خانه های مختلف را نیز ببینید. مراجعه به املاک و بنگاه ها گزینه خوبی برای یافتن خانه می باشد.اما از طرفی هم ممکن است خانه های بسیاری را ببینید و مورد پسندتان نباشد و مایوس شوید خصوصا اگر آپارتمانی برای اجاره می خواهید این پرسه ممکن است وقت شما را تا چندین هفته بگیرد و مجبور باشید شبانه روزی دنبال اجاره اپارتمان باشید

یک اپارتمان مناسب برای خودتان و با قیمت مناسب پیدا کنید. همچنین مشاورین املاک موظف هستند، براساس تعرفه ای که هرسال از طرف اتحادیه مشاورین املاک شهرشان ابلاغ میشود هزینه ایی را از طرفین معامله به عنوان کارمزد بگیرند علاوه بر آن مشاورین املاک مجاز می باشند برای قرار داد های اجاره آپارتمان ۲۵ درصد از اجاره بها را به عنوان حق کمیسیون از طرفین اخذ کنند  که به کمیسیون هم تا  ۹ درصد ارزش افزوده تعلق میگیرد که پرداخت تمامی آن ها به عهده ی طرفین قرار داد می باشد.

روزنامه همشهری : شما با استفاده از مجله و یا سایت همشهری که در دسترس همگان قرار دارد می توانید به راحتی آپارتمان مد نظر تان را با توجه به متراژ،  بودجه و… پیدا کنید.

سایت املاک آسمان: در این سایت فقط کافی است منطقه ی مورد نظرتان را سرچ کنید چرا که تمامی نیاز شما برای رهن و اجاره در این سایت در اختیارتان قرار گرفته می شود و می توانید  تمامی مشخصات اجاره آپارتمان از جمله: امکانات ، سال ساخت، تعدا اتاق ها ، سرویس بهداشتی ، حمام ، پارکینگ و… را مشاهده کرده و در صورت پسندیده شدن اجاره و یارهن کنید.

اپلیکیشن شیپور و دیوار: خانه های بسیاری با انواع رنج قیمتی در این اپلیکیشن ها وجود دارند  که می توانید به راحتی به قسمت املاک شان مراجعه کرده  و نسبت به منطقه انتخابی با توجه به بودجه و متراژی که مد نطرتان است اپارتمان ببینید و فوری با صاحب خانه  تماس گرفته و اطلاعات کامل را از خودش دریافت کنید.البته باید  حواستان باشد تا  وقتی که قرارداد بین طرفین اصلی بسته نشده است هیچ پولی جابه جا نکنید.

امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای تان مفید بوده باشه و از مطالعه ی آن لذت ببرید.

۱ دیدگاه

  1. […] ابتدا باید بدانید بودجه ایی که می خواهید برای اجاره آپارتمان در نظر بگیرید چقدر است. زیرا  امروزه با توجه به شرایط […]

پیام بگذارید